Práce v Anglii je od roku 2004 pro čechy a slováky jednoduší. Již není potřeba vízového povolení. V současné době pokud budete chtít pracovat v Anglii tak si musíte v Anglii vyřídit WRS. WRS - Worker Registration Scheme je pracovní povolení, které vám po zaplacení 90 GBP a poslání fotky pošle britský emigrační úřad. Více podrobností o WRS se dočtete zde. Dále pokud plánujete pracovat v Anglii déle budete si muset vyřídit NINO - National insurance number což je obdoba systému sociálního a zdravotního pojištění. Více o NINO se dočtete zde.

Minimální mzda

Minmální mzda v Anglii je 6,19 liber/hod. Podrobnější informace o minimálmí mzde v závislosti na letech se dočtete zde. Jako průměrný výdělek v Anglii lze považovat částu kolem 1000 GBP/měsíc (většina pomocní pozic).
Nejčastější letní brigáda v Anglii je práce na farmě. Mezi nejčastější práce patří sběr jahod, malin, jablek, třešní. Nejbližší farmářské oblasti jsou v kraji Kent, který leží nedaleko Londýna.

Život v Anglii

Život v Anglii je podobný tomu jako u nás v České republice. Jediný výrazný rozdíl je, že řidiči na silnicích jezdí vlevo!! Dále také nesmíte zapomenout na to, že v Anglii jsou rozdílné zásuvky. Více informací o redukce na anglické zásuvky zde. Pokud Vás zajímá jaký bankovní účet v Anglii si zvolit či jak ho založit tak si přečtěte tento článek.

Ubytování Anglie

Ubytování v Anglii je velmi drahé. Nájem v sharehouse se pohybuje minimálně mezi 40-80 liber/týden. Pokud máte v plánu zůstat v Londýně určitě se Vám bude hodit tento článek, kde naleznete tipy na levné ubytování v Londýn.

Pokud hledáte ubytování v hotelech, hostelech či apartmánech, využijte online rezervace.

Nabídka práce

Hledáte práci v Anglii? Letní brigádu v Londýně? Prozkoumejte následující weby, které Vám pomohou s hledáním práce v UK.

Aktuální nabídky práce

Chcete najít Vaši vysněnou práci v zahraničí?